שירות לקוחות: 050-2465007
   
   
   
מדריך להורדה בחינם!
    הדרך המהנה להרגיש נפלא
בגוף בריא וחטוב!
מייל*
שם*
 
 
 קרינה טלפון אלחוטי

דף הבית >> מאמרים >> קרינה טלפון אלחוטי

היבטים בריאותיים (יתרונות) בשימוש בטלפון קווי והגנה מקרינת הסלולר באמצעות עזרי- מגן לסלולרי

מזה זמן מה ידוע על הההשלכות השליליות של קרינה אלקטרו-מגנטית (קרינה בלתי מייננת, או במילים אחרות הקרינה שנפלטת מהאנטנה של הטלפונים הסלולריים ומכשירים אלחוטיים אחרים) על הגוף. קרינה סלולרית יכולה להשפיע ולגרום לתחושת עייפות, כאבי ראש,  בעיות בזכרון, בעיות בפוריות ואפילו לגרום לסרטן. כיוון שאנו חיים בעולם בו החזרה לשימוש ביוני דואר אינה פרקטית במיוחד, כיצד בכל זאת נוכל להימנע או להוריד את רמת הסיכון אליה אנו חושפים את עצמנו בשימוש בטכנולוגיות המתקדמות?

מה גורם לקרינת יתר ואיך להימנע מכך?

מלבד רמות הקרינה השונות הנפלטות ממכשירים שונים, ישנם שני היבטים הנוגעים לרמות הקרינה,ושניהם נכונים לגבי כל מכשיר ומכשיר. ההיבט הראשון נוגע לקרינה החוזרת ממשטחים במקומות סגורים. כאשר נעשה שימוש בטלפון סלולרי במקום סגור, לדוגמה במכונית שחלונותיה סגורים, הקרינה הנפלטת מהמכשיר מוחזרת מדפנות המכונית וכך נקלטת לא רק כקרינה המגיעה בצורה ישירה אלא גם כאשר היא מוחזרת. כדי להימנע מסוג זה של סיכון רצוי להימנע משימוש במכשירים סלולריים במקומות סגורים או לפחות לפתוח חלונות.
ההיבט השני נוגע לקשר בין רמות הקרינה ואיכות הקליטה. ככל שהקליטה גרועה יותר, כך המכשיר מייצר יותר קרינה. הימנעות מדיבור בסלולרי במקומות בהם הקליטה ירודה, כגון: מעליות וחניונים תת קרקעיים, או מעבר לשימוש באוזניות אישיות המרחיקות את המכשיר מהגוף בעת הדיבור, יוריד את רמת הסיכון שאליה אנו נחשפים בעת שימוש בסלולרי במקומות בעלי איכות קליטה ירודה.

טלפונים קווים וטלפונים סלולריים

קרינה אינה בלעדית לטלפונים סלולריים. גם שלוחות של טלפון קווי המחוברות לטלפונים אלחוטיים מייצרות קרינה. אם אתם עובדים במקום מסוים וקבוע במרבית הזמן, או מדברים בטלפון באיזור מסוים בבית, התקנת טלפון קווי, שאינו אלחוטי, תמנע את נושא הקרינה באופן מלא.

מצב דיבור ומצב המתנה

טלפונים סלולריים מייצרים קרינה רבה בעת הדיבור, אולם הם מייצרים קרינה גם כאשר הם במצב המתנה. רצוי להגן על עצמכם גם מהקרינה הנוצרת בעת שהמכשיר נמצא בהמתנה לשיחה על ידי הרחקת המכשיר מהגוף. כאשר המכשיר נמצא במרחק 60 ס"מ מהגוף (במקום יחסית פתוח), רמות הקרינה אליהן הגוף נחשף אינן משמעותיות. כדי להרחיק את הסלולרי מהגוף רצוי להימנע מנשיאתו בחגורה ולעבור לשימוש באוזניות אישיות. חשוב לזכור כי גם אוזניות אישיות אלחוטיות הפועלות באמצעות בלו-טות' יוצרות קרינה משלהן. ההבדל בין קרינה ישירה מסלולרי לשימוש באוזניות כאלו היא רמת הקרינה הנמוכה יותר. כדאי לזכור כי אוזניות בלו-טות' מייצרות אף הן קרינה בכל זמן- גם במצב המתנה. במקרה שהטלפון 'מתאמץ' לקלוט (אם איכות הקליטה היא נמוכה) הרי שישנה גם השפעה על קרינת האוזניות שמוקרנת ישירות אל המוח.

הורדת רמת הקרינה אפשרית על ידי שימוש באוזניות אוויר הכוללות העברת הקול בצינוריות אויר ללא שימוש במוליכים מתכתיים. גם שילוב השיטות של אוזניית בלו טות' העושה שימוש בצינוריות אויר מפחיתה אחוז ניכר מקרינה הנספגת ישירות למח.

דרך נוספת להגנה מהקרינה במצב ציפייה היא שימוש בכרטיס חוסם קרינה. הכרטיס ממוקם בין הגוף לטלפון הסלולרי ובכך חוסם כ-90% מהקרינה שהמכשיר מייצר.
 
שימוש בטלפונים סלולריים מסוכן לבריאות בגלל רמות הקרינה שהגוף נחשף אליהן. יחד עם זאת, גם לחצים עודפים חושפים את הגוף לפגיעה ניכרת. בעולם בו הימנעות מוחלטת מחידושי הקידמה אינה אפשרית, אפשר להשתמש באמצעים שונים כדי למזער את הפגיעה הנובעת מהשימוש והנוחות שבטכנולוגיה המודרנית: במקומות בהם אתם נמצאים פרקי זמן ארוכים (כגון המשרד או בבית), כדאי להתקין קו טלפון קווי ולהעדיף שימוש בו. כאשר אין ברירה ומשתמשים בסלולרי, כדאי להשתמש באמצעי מיגון מפני הקרינה כגון: אוזניות אישיות הכוללות צינוריות אויר וכרטיסים חוסמי קרינה למצבים בהם נושאים את הסלולרי במצב המתנה.
 
   
 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...
המידע באתר זה אינו מהווה התוויה רפואית או הנחיה רפואית או המלצה לטיפול רפואי זה או אחר

שירות לקוחות :  050-2465007 
    האתר מאובטח בSSL שיתופי


לייבסיטי - בניית אתרים